LYS Tarih Konuları Ve Soru Dağılımları

LYS Tarih Konuları Ve Soru Dağılımları

SPONSOR REKLAMLAR

LYS sınavı üniversiteye bir adım kala gireceğiniz ve YGS’ den daha zor olduğu gerekçesi ise sizleri bir parça tedirginleştiren sınavların başında geliyor. Sizler ile paylaşacağımız bilgiler doğrultusunda içine su serpmeye geldik. YGS tarihi daha çok yoruma dayalı ve çeldirici soruları ile yanlış yapma olasılığınız yüksek olduğu bir sınav çeşitlidir ve YGS tarihinin sayısal öğrenciler tarafında da çözülüyor olması siz sözel öğrencileri bir adım daha geriye atacaktır. Oysaki LYS tarihi sadece sözele gönül vermiş kişiler tarafında çözülmekte ve bilginin konuştu bir sınav olarak çalışanların emeklerini en açık şekilde alacağı bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. LYS tarih sorularını cevabı daha nettir. Soruların çelişkiye düştüğünüz anları sayısı azalmıştır ve bu sınavda bilgi konuşur. Sizler ile daha önceden paylaştığımız hafıza tekniklerin ile tarih çalışmalarında bulunduysanız. LYS tarihinde işiniz oldukça kolaylaşacak.

SPONSOR REKLAMLAR

Tarih konularının çok olması sizleri korkutmasın çünkü konuların hepsinin birbiri ile bağlantısı olduğunu görmekteyiz. Birbirleri ile bağlantılı konuların soruları da bağlantılı olacak ve bir sorunun içinde iki hatta üç konu bilgisi sizlerden aranacaktır. Bunun içi LYS tarih sınavına konu eksiğiniz olmadan girmelisiniz. Konu eksiği olarak sınava giren bireylerin daha sınav başlamadan diğerlerinden birkaç adım geride başlayacakları unutulmamalıdır. Konularınızı tamamladıktan sonra sizleri bekleyen soru tarzları ile önceden buluşmanızda fayda var. ÖSYM ‘nin soru tarzlarını önceden görmek ve kendinizi sınava hazırlamak adına çıkmış LYS tarih sorularında oluşan bir sınav ile kendinizi deneyebilirsiniz. Sınava aylar kala denemelere başladığınızda eksik olduğunuz konuları tamamlamalı ve bu noktada gerekli bütün desteği almalısınız.

LYS tarih sınavında hangi konulardan kaçar tane soru geldiğini öğrenmeniz sizlerin o konularda yoğunlaşarak başarıyı daha kolay yakalamanıza yardımcı olacaktır. Paylaştığımız konu başlıklarından içinde en çok soru getiren bölümlerin tekrarlarını daha sık yapmalı ve bu noktalarda her ince ayrıntının özenle dikkatte alınması gerektiğini unutmamalısınız. Soru sayısı az olan bölümlerde ayrıntı soruların gelme olasılığı daha düşüktür. Bu açıdan o konularda daha yüzeysel çalışmalarda bulunmanız sizlerin diğer konulara ağılık vermesinde en büyük destekçiniz olacak.

Leave a Reply