KPSS Tarihinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

KPSS Tarihinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

SPONSOR REKLAMLAR

KPSS tarihine yeni katılan konuların bazı tarihçiler tarafında es geçildiği ve adayların bu konuda büyük sıkıntılar ile karşılıkların farkındayız. Şimdi sizlere KPSS tarihinde es geçtikçe fakat soru geleme olasılığı yüksek olan noktalardan bahsedeceğiz. En güncel KPSS bilgileri için tek yapmanız gereken bizleri adım adım takip etmeniz. Şimdi ilk olarak Türklerdeki Minyatür sanatında bahsedelim. Bu konu KPSS tarih sorularının gelme olasılığı yüksek fakat kursların fazla dikkate almadığı bir konu… Önemli bulduğumuz konuların ince detayları da içinde bulunduran notlarıyla birlikte sizlere sunulması KPSS tarih çalışmalarından en büyük yardımcınız olacak ve konunun uzun uzadıya kitaptan okunarak not çıkarımları yapmanızın önüne geçektir.

KPSS de soru gelme olasılığı yüksek olan ilk minyatürcülerin isimlerini kodlamalar yaparak sizinle paylaştığımızda daha kalıcı ve ezberlenmesi kolay uygulamalarımızdan faydalanmanıza yardımcı olacağız. Daha sonra Selçuklularda Minyatür sanatını ne denli ilerlediğini ardından ise şanlı tarihimiz Osmanlılın Minyatür alanında ki çalışmalarına resimler eşliğinde tanıklık edeceksiniz. Osmanlı Devleti sanata oldukça önem vermiş ve tarihimize bakıldığında minyatür alanında en büyük gelişmelerin Osmanlı zamanında gerçekleştiğini görmekteyiz. KPSS tarihinde dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise Çağdaş Türk Dünya Tarihi olacaktır.

SPONSOR REKLAMLAR

1990 yılında başlayarak günümüze kadar gelen bu zaman diliminde yaşananlar tarihimizin en önemli dönüm noktalarını bünyesinde barındırıyor. Bu nedenden ötürü KPSS tarih sorularının büyük bir kısmı bu konu üzerine yoğunlaşmıştır. Aynı zamanda sınavda direk bilgi olarak karşımıza çıkabilecek olan ve ulu önder Mustafa Kemal zamanın da ülkenin kalkınmasına yönelik yapılan çalışmalar da ayrı bir önem taşımaktadır. Yapılan çalışmalardan en çok dikkat çeken ve soru gelme olasılığı yüksek olan bölüm ülke ekonomisinin gelişmesi adına açılan bankalar olacaktır. KPSS tarihinde Osmanlı Devletinin dağılma döneminden de soru gelme olasılığı oldukça yüksektir. Osmanlı Devletinin dağıl döneminde yaptığı anlaşmalar ise bu konunun kilit taşları olarak bilinmesi gereken en önemli bilgiler arasında. Bu noktada anlaşma isimleri ve diğer teorik bilgilerin öğrenilmesi son derece önemli. Çeşitli kodlamalar ile KPSS tarih bilgilerinizi her an güncel tutun.

Leave a Reply