Herkesin Mutlaka Kullanması Gereken MEB Yardımcı Kaynaklar

Herkesin Mutlaka Kullanması Gereken
MEB Yardımcı Kaynaklar

Merhaba Değerli Arkadaşlar. Bu sayfamızda MEB tarafından yayınlanan yardımcı kaynak sayfasına daha kolay ulaşabilmeniz için bu sayfayı hazırladık. Bu sayfamızda neler bulabileceksiniz kısa bir özet geçecek olursak Ders Kitapları,  Soru bankaları ve Etkinlik Kitapları olmak üzere Öğrenci ve öğretmenlere destek olmak üzere hazırlanan destek paketi “yardimcikaynaklar.meb.gov.tr” üzerinden erişime açıldı. Millî Eğitim Bakanlığı tüm sınıf ve kademelerde haftada beş gün yüz yüze eğitime devam ederken öğrenci ve öğretmenlere destek olmak üzere kaynak çeşitliliğini artırma kararı aldı. Karar çerçevesinde her ayın ilk haftası hazırlanan destek paketi açıklanacak. İlkokul 2. sınıftan 12. sınıfa, tüm öğrencilerin uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını da telafi edebilmek için kapsamlı yardımcı kaynak destek paketi hazırlanacağını kaydeden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 5000 soruluk ilk paketin erişime açıldığını belirtti.

Bu sayfamızda Tarih Derslerine odaklanacağız ve bu konudaki materyallerden nasıl faydalanabileceksiniz bunu göstermeye çalışacağız.

1- Ders Kitaplarına ve Etkileşimli Ders Kitaplarına buradan ulaşabilirsiniz.
2- Soru Bankası bağlantısına buradan ulaşabilirsiniz.  Bu sayfan Üst panelden Mevcut Sınıfınızı seçerek İstediğiniz ders ile ilgili konu ve kazanımlara uygun çoktan seçmeli sorular hazırlayabilirsiniz.
3- Ders Kitaplarını PDF Formatlarına ulaşabilmeniz için ise bu bağlantıyı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

TARİH DERS KİTAPLARININ LİSTESİ

 

 

Leave a Reply