Ev Mi Almak Mantıklı Araba Mı?

Ev Mi Almak Mantıklı Araba Mı?

SPONSOR REKLAMLAR

Her geçen gün değişen ekonomik faaliyetler ile birlikte insana geleceğini güvence altına alma, doğru bir yatırım yapma ve sürekli kazanç elde etme gibi düşünceleri geliyor ister istemez. Doğru bir yatırımı nasıl yapabilirsiniz? Bu soruya verilen yanıtlar genellikle ev veya araba almaktır peki ama ikisini birden alamıyorsanız ya da önce birini almak istiyorsanız seçiminiz ne olmalıdır?

Neden Ev Almalıyım?

SPONSOR REKLAMLAR

Son birkaç yılda yaygınlaşan toplu konut projeleri ve birçok kampanya ile ev almanın kolay yolları açıldı ve bunun ile birlikte ev sürekli bir ihtiyaç olması rağmen aynı zamanda sürekli bir kazanç haline de geldi. Ev sahibi insanlar kira derdinden kurtularak gelecekleri için birikim ve yatırım yapmaya başlayarak çeşitli kazançlar elde etmeye başlandı.

Neden Araba Almalıyım?

Günümüz büyük şehirlerinde toplu taşımacılığın getirdiği zorluklar ve daha kırsal kesimde yaşayanları orada karşılayamadıkları çeşitli ihtiyaçları karşılayabilmek için arabaya ihtiyaç duyarlar. Araba sahip olmak kendi istediğince bir yere ulaşmak ve konforlu yolculuk etmek için hayatın vazgeçilmezlerinden biridir.

Sadece birkaç yıl önce 150.000 t değerinde olan bir konut 6 – 7 yıl içerisinde 250.000 t bulmaktadır bu yüzden ev almak veya eve yatırım yapmak isteyebilirsiniz bunun yanında taksi, otobüs, metro, dolmuş, tramvay, banliyö, marmaray, metrobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanan insana trafikte harcattığı zaman nedeniyle araba da almak isteyebilirsiniz. Fakat araba alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise satmak istediğinizde değerinin düşecek olmasıdır.

SPONSOR REKLAMLAR

Tüm bu bilgilerin yanında ev ve araba almak içinde bir miktar birikiminizin olması gerekmektedir. Eğer kredi ile ev veya araba almak istiyorsanız bunun sizi zor ve sıkıntı içinde bırakmayacağından ve bunları karşılayabilme imkanınız olduğundan da emin olun.

One Response

Leave a Reply