En Fazla Şubesi Olan Bankalar Hangileri?

En Fazla Şubesi Olan Bankalar Hangileri?

SPONSOR REKLAMLAR

Bankacılık sektörü, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de son yıllarda hızlı bir ivme kazandı. Buna paralel olarak da ülkemizde faaliyet gösteren bankaların sayısı da her geçen gün arttı. Gerek uluslararası özel bankalar, gerekse kamu adı altında işlemlerini sürdüren bankalar, sundukları hizmetleriyle her geçen gün daha fazla müşteriyi kendilerine çekmeyi başarıyor. Bunu yaparken de hizmetlerin yanı sıra banka şubelerine kolay ulaşılabilirlik konusu öne çıkıyor. Türkiye’nin hemen her iline hizmet veren bankaların şube sayısı da bu müşteri potansiyelini belirliyor.

SPONSOR REKLAMLAR

Türkiye’de Şubesi En Çok Olan Banka

Günümüzde teknolojinin gelişmesine bağlı olarak telefon bankacılığı ve internet bankacılığı ciddi oranda tercih edilse de, bazı başvuru ya da işlemlerinin şubeler aracılığıyla yapılması bankaların şube sayılarını arttırmalarına sebep oluyor. Yapılan araştırmalara dayanarak, Türkiye’de en fazla şubesi olan bankalar şu şekilde sıralanabilir:

Ziraat Bankası, yurt içindeki 1.707, yurt dışındaki 25 şubesiyle en çok şubesi bulunan banka olarak biliniyor. Türkiye’nin en eski bankası olan Ziraat Bankası, teknolojik gelişmelere ayak uydurarak ve kendini bu doğrultuda yenileyerek, çok daha fazla müşteriye ulaşma potansiyeline sahip olan bir banka özelliği taşıyor.

Türkiye’nin en büyük özel bankası olan ve ülkemize pek çok yeniliği ilk getiren Türkiye İş Bankası, yurt içindeki 1.337, yurt dışındaki 25 şubesi ile listenin ikinci sırasında yer alıyor. Yapı Kredi Bankası, yurt içinde 1.006, yurt dışında ise 1 şube ile hizmet veriyor. Her geçen gün kendini yenileyen Garanti Bankası, yurt içinde 994, yurt dışında ise 8 şube ile müşterilerine ulaşıyor. Kurulduğu günden bu yana kalitesinden ödün vermeyen Akbank ise yurt içinde 974 ve yurt dışında 1 şube ile hizmet veriyor.

 

SPONSOR REKLAMLAR

Leave a Reply