9. Sınıf Tarih Dersi Yazılı Soruları

9. sınıf Tarih Dersi  Yazılı soruları Ve Cevapları

Sevgili Tarih dersi Severler ve sitemize google vasıtasıyla arama sonuçları ile ulaşanlar. Öncelikle bilmenizi isterim ki 9. sınıf Tarih Dersi Yazılı soruları Ve Cevapları web sitemize tamamen sizin istifade etmeniz için eklenmiştir. Bu sebeple tek bir tane ama yazılıda çıkma ihtimali son derece yüksek soru örnekleri ile dolu şekilde verilecektir. 9. Sınıf Tarih Dersinden her dönem yapılan iki sınavdan da örnekler verilecektir.

SPONSOR REKLAMLAR

9. Sınıf Tarih Dersi 1. Dönem 1. Yazılı Soruları

 

9. Sınıf Tarih Dersi 1. Dönem 2. Yazılı Soruları

 

9. Sınıf Tarih Dersi 2. Dönem 1. Yazılı Soruları

9. Sınıf Tarih Dersi 2. Dönem 2. Yazılı Soruları

9. sınıf Tarih Dersi  Yazılı soruları Nasıldır

Sorularımız ilk yazılı olması sebebiyle tüm soru türlerini kapsamaktadır. Nedir bu soru türleri ? Soru türleri şunlardır. Klasik sorular, Boşluk doldurma soruları, Doğru yanlış soruları, Çoktan seçmeli soruları vs. Ayrıca harita ve resimli sorularda sorulabilir.

SPONSOR REKLAMLAR

9. sınıf Tarih Dersi   Yazılı soruları Ne zaman yapılır.

Bu sorunun tam bir cevabı olmamakla birlikte bilmenizi isterim ki öğretmenler bunu yıl başı zümre toplantılarında ve yıllık planlarında belirlemektedirler. Tarih öğretmenleri genel olarak 9. sınıf Tarih Dersi 1. Dönem 1. Yazılı sorularını kasım ayı içerisinde ayarlamışlardır. Kasım ayının birinci haftası veya 2. haftası ya da hiç olmadı 3. haftası bu yazılı için uygun zamandır. Bu sebeple bu zamanda kadar sınavlara hazır olmalı ve eksiklerinizi gidermelisiniz.

9. sınıf Tarih Dersi  Yazılı soruları hangi konuları kapsamaktadır.

Ders kitabımızı elimize aldığımızda göreceğimiz gibi ilk sayfasında konular içindekiler şeklinde verilmiştir. Bu konuları ben aşağıya ekliyorum. Genel olarak ilk çağ uygarlıkları konusuna kadar Tarih öğretmeni arkadaşlar konuyu yetiştirebilirler. Tabi ki bu mevzu okulda okula ve Öğretmenden Öğretmene değişiklik gösterebilir.

9. sınıf Tarih Dersi   Yazılı Sınavı süresi ne kadardır ?

Aslında bu konu sadece Tarih dersi sınavları için değil tüm lise ders sınavları için aynıdır. Sınav süresi bir ders saatidir. Sınav süresince sorularınızı yetiştirmeye çalışmanız sizin faydanıza olacaktır. Aksi halde yapamadığınız sorular puan kayıplarına neden olacaktır. Buda başarınızı düşürecek ve Takdir ve teşekkür puanınızı etkileyecek belkide engelleyecektir.

9. sınıf Tarih Dersi   Yazılı Sınavı kaç sorudan oluşmaktadır.

Tarih Öğretmeni arkadaşların genellikle soru sayısı konusunda kendilerini kısıtlamazlar. Sadece Bir sınav eğer sadece klasik sorulardan oluşuyorsa genellikle 10 adet soru sorulur. Ama karışık bir sınavsa her bir maddeye ait sorular olur. Örneğin bir soru içerisinde boşluk doldurmadan en az beş maddelik soru gibi .

9. sınıf Tarih Dersi   Yazılı Sınavı için Örnek sorular

Değerli takipçilerimiz şimdi aşağıda paylaşacağımız soru örnekleri bir çok sınavdan derlenerek oluşturulmuş bir derlemedir. İşinize yarayacaktır. Eğer sizlerde örnek sorular göndermek isterseniz burada yayınlamaktan mutluluk duyarız. Ziyaretci etkileşimi bizler için son derece önem arz etmektedir.
ÖRNEK SORULAR
  1. Tarihin tanımını yapınız.
  2. Olay ve olgu kavramları
  3. Tarih biliminin özellikleri
  4. Tarihini Tasnifi
  5. Türklerin Tarih boyunca kullandıkları takvimler
  6. Tarih Öğrenmenin amacı ve Faydaları
  7. Atatürk’ün tarihe verdiği önem
  8. Tarihe yardımcı bilimler
  9. Tarihin değişibilirlik özelliği
  10. Tarih yazıcılığı Türleri
  11. Tarih öncesi Çağlar
  12. Tarihi çağlar
  13. İlkçağ uygarlıkları
  14. Mısır uygarlığı ve Sümer uygarlığı özellikle çalışmalı

One Response

Leave a Reply