20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Başvurusu

20 Yıl 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Başvurusu

SPONSOR REKLAMLAR

Ev almak isteyen vatandaşlar 20 yıl vadeli konut kredileri ile artık hayallerine kavuşabiliyor. Yüksek fiyatlı konutlar ve dar gelirli vatandaşları kira derdinden kurtarmak için, 20 yıl vadeli konut kredileri vatandaşa oldukça cazip geliyor. Devlet, ekonomiyi canlandırmak ve dar gelirliyi ev sahibi yapmak için bankalar ile entegreli bir şekilde çalışmalara başladı. 60 aya kadar yüzde sıfır faiz oranıyla ev sahibi olabiliyorken, bunun yanı sıra 240 ay vadeli taksitlerle ve düşük faiz oranlarıyla da ev sahibi olunabiliyor.

SPONSOR REKLAMLAR

20 Yıl Vadeli Konut Nasıl Alabilirim?

Bu konuda devreye bankalar ve bankalar ile anlaşan konut firmaları giriyor. Firmalar en düşük faiz oranı veren bankalar ile anlaşmalar sağladıktan sonra, vatandaşa kredi konusunda tercihler bile sunabiliyor. Bu firmalardan birisi de Emlak Konut. Emlak konut vatandaşı ev sahibi yapmak için, 30 farklı projesini 240 ay vade ile hayata geçirdi. Büyük şehirler başta olmak üzere yapılan uygulama Şubat 2017 tarihinde başladı. Bu proje ile ilk olarak %5 peşinat ödeyerek ve kalan fiyat 240 ay taksitlere bölünerek ödeme kolaylığı sağlanıyor. Normalde %20 olan bu peşinat oranı, ekonomiyi canlandırmak ve vatandaşa kolaylık sağlamak amacıyla, ilk inşaat başlama tarihinde %5, geri kalan %15’lik kısım ise konut teslimine kadar ödenebilecek.

Faiz Oranları Nelerdir? Başvuru Nereden Yapılır?

Emlak Konut bu konuda da vatandaşa çok iyi avantajlar sunmaya devam ediyor. 20 yıl vadeli düşünen vatandaşlar, %0,79, 10 yıl vade düşünen vatandaşlar %0,45 faiz ödeyecekler. 60 ay düşünen vatandaşlar herhangi bir faiz ödemek zorunda kalmayacaklar.

Bu kapsamda bazı bankalar bu projede yer alıyor. Bunlar; Ziraat Bankası, Halkbank, Yapı Kredi Bankası, Vakıf Bank, Türkiye İş Bankası, Albaraka Türk Bankası, Garanti Bankası ve Ziraat Katılım Bankası’dır. 20 yıl 240 ay vadeli konut kredisi başvurusu yapmakve ev sahibi olmak için başvurunuzu bu bankalar aracılığı ile yapabilirsiniz.

SPONSOR REKLAMLAR

Leave a Reply